Рідні засновника книгарні «Книжковий Лев» Олександра Рябчука вважають його утримання у Мукачівському РТЦК незаконним
Засновника книгарні «Книжковий Лев» Олександра Рябчука затримали на вокзалі в Мукачеві, а потім відвезли в місцевий військкомат.
Там, зі слів працівників книгарні, його побили та досі утримують. А от у Закарпатському ТЦК кажуть, що Рябчук не оновив військово-облікові дані. Також там заперечили, що застосовували насильство до нього.
«2 вересня 2024 року до РТЦК та СП було доставлено громадянина Олександра Рябчука, співвласника книгарень «Книжковий Лев» та «Плекай», який не мав оновлених військово-облікових даних. Після уточнення інформації його направили на проходження військово-лікарської комісії, яка визнала його придатним до військової служби у військових частинах забезпечення, навчальних центрах, медичних підрозділах тощо.
Після повернення до РТЦК та СП чоловік вимагав отримати повістку за місцем проживання та викликав поліцію. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, територіальні центри комплектування можуть призивати громадян на військову службу незалежно від місця перебування на військовому обліку.
Жодних насильницьких дій з боку представників Мукачівського РТЦК та СП до Олександра Рябчука не застосовувалося. Оскільки він не мав права на відстрочку, його було призвано на військову службу по мобілізації та направлено до навчального центру для проходження служби в лавах Збройних Сил України.
Після консультації з адвокатом, який підтвердив правомірність дій, громадянин Олександр Рябчук написав заяву про відсутність претензій до РТЦК та СП. Адвокат, у свою чергу, клопотала про залишення поданих заяв без розгляду.
Закликаємо всіх громадян своєчасно оновлювати військово-облікові дані та відповідально ставитися до виконання своїх обов’язків перед державою!», – прокоментували у Закарпатському ТЦК.
Тим часом Катерина Іванова, яка працює у книгарні в Києві, у своєму фейсбуці виставила пост про те, що чоловік все ж оновив свої дані і відбулося це 19 травня. Підтвердила це витягом з додатка «Дія».
Також на своїй сторінці жінка розповіла свою версію того, що відбувалося.
На вокзалі у Мукачеві Сашу зупинили прикордонники для уточнення даних, після чого зв'язок з ним обірвався. Шляхом довгих пошуків нам вдалося дізнатися, що після незаконного затримання працівники ДПСУ передали його працівникам Мукачівського РТЦК та СП. Далі працівникам Мукачівського РТЦК та СП привезли в приміщення РТЦК, потім примусом в поліклініку для проходження ВЛК, не враховуючи проблеми зі здоров’ям та відсутність всіх необхідних лікарів.
Після спроб оскарження рішення ВЛК та вимоги видати повістку належним чином, співробітниками Мукачівського РТЦК та СП було застосовано фізичну силу до Саші та його дружини, яка перебувала поруч з ним. Сашу знов відвезли в РТЦК.
На цьому свавілля працівників Мукачівського РТЦК та СП не закінчилось. Знаючи про виклик поліції і заяву про побиття від дружини Саші, вони змусили його написати заяву під запис на відео, що він не має до них претензій, вимагали від дружини Саші забрати заяву в поліцію.
Оскільки погрози фізичного насилля стосовно Саші продовжувались, незаконні вимоги працівників Мукачівського РТЦК та СП були виконані.
Однак Сашу й надалі незаконно утримують працівники РТЦК та СП. Стабільного зв’язку з ним не має. Встановити його місцеперебування і подальшу долю не можемо», – розповідає жінка.