У Мукачеві на набережній перехожі побачили змію: як розпізнати отруйних плазунів

Відео, на якому видно, як невелика змія повзе набережною Мукачева, днями з'явилося у мережі фейсбук.
Оприлюднив його мукачівець Василь Малейко у групі «Мукачево – це ми». Відео, на якому видно, як невелика змія повзе набережною Мукачева, днями з'явилося у мережі фейсбук
На відео видно, як змія повзе у напрямку центрального мосту. Ймовірніше за все це був вуж.
Під дописом відразу з'явилися коментарі, що варто робити, а що ні, під час зустрічі з плазуном.
Зазвичай, такі зустрічі не часті. А тому в більшості люди не знають, як реагувати в таких випадках. Варто пам'ятати, що змія ніколи не нападає першою. Вона може вкусити захищаючись, коли на неї наступили чи спробували схопити. Якщо зустріли змію — не чіпайте її та дайте можливість втекти. Тим паче, якщо ви не впевнені чи отруйна вона. Та як їх розрізнити?
Читайте також: Нашестя змій на Закарпатті: які вони та як вберегтися
Гадюка
Гадюка водиться зазвичай у лісових масивах. Це невелика змія, яка може досягати завдовжки 50-60 см. Вона має товсте тіло з коротким хвостом приблизно 5 см. Однак найвизначнішою ознакою цієї змії є зигзагоподібна темна смуга вздовж спини, яка може бути досить помітною. Варто зазначити, що не у всіх особин ця смуга присутня, іноді можна зустріти чорних гадюк без цієї ознаки. Хоча кажуть, що голова гадюки має трикутну форму, це не завжди очевидно, тому краще уникати будь-якого контакту з цими зміями
Вуж звичайний чи водяний
Вуж звичайний відрізняється «жовтими вухами, які можуть бути яскраво-жовтими, білими або навіть помаранчевими плямами на голові. Водяний вуж відрізняється від інших видів змій тим, що його черево має шаховий візерунок з чорних та світлих плям. Часто його плутають з гадюкою через його великий розмір, близько метра.
Мідянка звичайна
Неотруйна змія з родини Полозові. Довжина цієї зміючки зазвичай не перевищує 70 сантиметрів. Вона зазвичай має буруватий або коричневий колір з великими смугами вздовж тіла. Дорослі змії можуть мати слабкі «жовті вушка» позаду голови. Черево мідянки зазвичай однотонне жовтувате або сірувате.
Полоз лісовий
Змія має оливково-буре, жовтувате, яскраво-коричневе або сіро-коричневе забарвлення, черево біле або сіре, у самок – жовте. Полоз не отруйний. Ці змії мають довге тіло, що може досягати від 50 до 150 сантиметрів у довжину. Вони живуть у різних середовищах, включаючи ліси, степи, пустелі та водойми. Змія полоз відома своїм швидким та гнучким рухом, а також вмінням майстерно ховатися в природному середовищі. Вони є хижаками, які полюють на різних комах, ящірок та малих гризунів.
- Отруйні змії мають трикутну голову, тоді як неотруйні мають більш округлу форму голови.
- Отруйні змії мають вертикальні зіниці, тоді як у неотруйних вони горизонтальні.
- Отруйні змії мають яскраві кольори і візерунки, що можуть слугувати як попередження про їхню небезпечність.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром