Закарпатські митники вивели на чисту воду бізнесмена-шахрая

20 Квітня 2024, 14:53
Митники 264
Митники

Керівник вітчизняного підприємства вдався до незаконного експорту пшениці, сфальсифікувавши документи для уникнення ліцензування.

На митному посту «Мукачево» до митного оформлення були подані митні декларації на експорт вітчизняної пшениці (не для посіву). Загальна вага товару зазначалася у понад 1,5 тис. т, вартістю 9,2 млн грн. Продавцем товару виступало харківське підприємство. Про це пише Державна митна служба.

Митники звернули увагу на відсутність ліцензії на експорт даного товару. В ході ретельної перевірки з’ясувалося, що директор харківського підприємства вдався до хитрощів, аби обійти ліцензування експорту аграрної продукції, зазначивши у товаросупровідних документах отримувачем товару саме італійську компанію. Адже експорт пшениці до Італії, на відміну від інших країн Євросоюзу, не  підлягає ліцензуванню.

Іноземна компанія письмово спростувала закупівлю української пшениці. Зі свого боку, італійська митниця також офіційно підтвердила, що в їхній базі даних немає декларацій, пов’язаних з даною італійською компанією.

Тож, за подання митному органу документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача вказаного товару, відносно керівника харківського підприємства складено одразу 2 протоколи про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. Санкція статті передбачає не лише накладення штрафу у розмірі від 50 до 100% вартості предметів правопорушення, а й можливу їх конфіскацію.

Коментар
18/05/2024 Субота
18.05.2024
17.05.2024