На Мукачівщині у річку потрапили нафтопродукти

12 Лютого 2024, 11:32
На Мукачівщині у річку потрапили нафтопродукти 358
На Мукачівщині у річку потрапили нафтопродукти

На підставі звернення викладеного в телефонограмі мешканців селища Кольчино, Мукачівського району від 05 лютого 2024, про можливе забруднення навколишнього природного середовища нафтопродуктами Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області провели обстеження територій Кольчинської територіальної громади в селищі Кольчино та Чинадіївської територіальної громади в селищі Чинадійово.

Про це пише Державна екологічна інспекція у Закарпатській області

При візуальному огляді водного дзеркала р. Обава зафіксовано окремі плями і сірі сріблястого нальоту плівки. В ході пошуку джерела забруднення на території Чинадіївської територіальної громади, на березі водовідвідної канави, що служить для відводу поверхневого стоку з лісу на ґрунті виявлено пляму розміром 3м х 9м з різким запахом нафтопродукту.

Інспектори встановили, що вода по водовідвідній канаві проходить трубою під автодорогою і потрапляє в канал шириною близько 3 м і довжиною близько 300 м. Канал впадає у річку Обава. Водне дзеркало каналу повністю вкрите нафтопродуктом, запах якого відчувається в повітрі. З поверхні води в каналі нафтопродукт потрапляє в річку, про що свідчать плями в річці Обава.

Спеціалістами Інспекції відібрали 7 проб поверхневої води та проби ґрунту для виконання вимірювань вмісту забруднюючих речовин. Особу, що допустила забруднення водного об’єкту, не встановлено.

По даному факту матеріали скерували до правоохоронних органів.

 

Коментар
27/02/2024 Понеділок
26.02.2024