У Мукачеві дитині вперше провели ендоскопічну корекцію міхурово-сечовідного рефлюксу
У Лікарні Святого Мартина вперше проведено ендоскопічну корекцію міхурово-сечовідного рефлюксу у дитини.
Про це повідомили на сторінці лікарні Святого Мартина.
Міхурово-сечовідний рефлюкс (МСР) – патологічний стан міхурово-сечовідного співустя, що зумовлений порушенням замикального механізму цього відділу сечових шляхів, внаслідок чого певна кількість сечі, що транспортується по сечоводу в сечовий міхур, під впливом внутрішньоміхурового тиску постійно або періодично повертається у верхні сечові шляхи в напрямку нирки.
МСР діагностується приблизно у 1-2% дітей та сприяє розвитку рефлюкс-нефропатії, піелонефрита, інфекцій сечової системи та уретерогідронефрозу.
На сучасному етапі розвитку дитячої хірургії для вирішення проблеми МСР у дітей використовуються малоінвазивні методики корекції. Перевагами використання ендоскопічного методу є мала травматичність, швидка реабілітація та висока ефективність з можливістю етапного лікування.
Операція проводиться за допомогою ендоскопічного введення моделювальних препаратів, а саме, поліакриламідного гідрогелю, у верхню губу вічка сечоводу. Суть методики полягає у тому, що потрібно змоделювати умовний клапан від зворотної течії сечі.
Використання ендоскопічної корекції з формуванням гідродинамічної пломби є безпечним малоінвазивним втручанням, «золотим стандартом» у лікуванні МСР та його ускладнень у дітей.
Операцію виконали лікар уролог дитячий Дмитро Чеканов та лікар уролог дитячий Владислав Стець.