На Закарпатті цвіте найбільше Лавандове поле України
«Лавандова гора» у Перечині Ужгородського району, щороку, як магніт, притягує тисячі місцевих та туристів. Люди долають чималі відстані, аби відчути неймовірний аромат лаванди, помилуватись краєвидами та зробити пам’ятну світлину. Які тільки епітети не використовують, аби описати красу цього місця – «Закарпатський прованс», «Фіолетове море», «Лавандовий океан»...
До фотосесій на лавандовому полі деякі туристи готуються заздалегідь, домовляються з фотографом, вигадують образи та вибирають пози для майбутніх кадрів. Та навіть звичайне фото, зроблене на смартфон, неодмінно назбирає купу лайків у соцмережах.
Традиційно поле лаванди розпочинає цвітіння з середини червня. Цей період, в залежності від погодних умов, триває близько місяця. Цьогоріч «Лавандова гора» працюватиме до 23 липня.
Екскурсовод з Мукачева Єва Колесник нещодавно переїхала до Норвегії та інтернет-виданню Район.Мукачево зізналася, що в цю пору року її думки саме на «Лавандовій горі». Жінка вже має цілу галерею зі світлинами на цьому дивовижному фоні.
«Як би я зараз хотіла бути там! Я живу в гарній країні, але такої краси та релаксу, як на Лавандовій горі, тут немає. Там ти просто втрачаєш почуття часу. Поєднання природи, ароматів, звуків – просто треба це побачити. Лаванда завжди різна. Відтінок залежить від погоди, температури. Тому ти ніколи не знаєш наперед, якою ти її побачиш. Чи вона буде блакитною, або ж насичено фіолетовою. А навколо зелені гори. Кольорові гами заворожують. Дзижчання бджіл знімає напругу. Адже доведено, що саме вібрації бджолиних крилець нормалізують стан на молекулярному рівні. Їх я не боюсь, на відміну від деяких. Бджоли там теж спокійні. Мабуть, вплив аромату лаванди!», – натхненно розповідає Єва Колесник.
А ще жінка зізнається, що дуже полюбляє продукцію, яку виготовляють на Лавандовій горі. Косметика власного виробництва налічує вже 25 видів продукції.
«Косметика з лаванди має омолоджувальний та заспокійливий ефект. Недарма колись королеви Угорщини обожнювали використовувати «угорську воду» – парфум з лаванди та розмарину, який, як стверджували, зберігає молодість та красу», – додає Єва.
Цю магічну квіткову локацію створила працьовита сім 'я Юрія та Мирослави Качурів. Сьогодні «Лавандова гора» – це вже бренд, який відомий далеко за межами Закарпатської області. Та, як розповідають власники плантації, так було не завжди. Перші роки господарство не приносило жодного прибутку, навпаки, потребувало чималих вкладень.
Сезонні фотосесії – креативне та приємне доповнення до загальної концепції господарства. Адже основна діяльність – вирощування пряних і лікарських рослин та їх подальше перероблення. Уся продукція стовідсотково екологічно чиста.
«Обробляємо ґрунт вручну і механічно. Жодного грама гербіцидів не застосовуємо», – каже Юрій Качур.
Окрім естетичного задоволення, тут можна ще й побалувати свої рецептори. Гостям пропонують скуштувати лавандовий сир та сироп з лаванди.