У Мукачеві створили дерев’яну скульптуру в пам’ять про загиблих воїнів 128-ї бригади
Дерев’яний меморіал заввишки понад два метри виготовили у парку Центральний в Мукачеві. Робота над скульптурою тривала чотири дні, а пам’ять залишиться надовго, розповідає автор, військовий-скульптор Іван Халус з Івано-Франківщини.
«Ця робота для мене дуже символічна. Зараз усе, що пов’язано з захистом Батьківщини, смертями людей, які віддають свої життя – найдорожче, що в них є, – дуже символічне. Я роблю це, аби підтримати сім’ї загиблих і показати ще раз, що ця війна і наша майбутня перемога дається дуже великою ціною», – каже митець.
На війні чоловік отримав численні поранення та контузію, але попри все прагне допомагати побратимам. Поки різьбяр працював, усі охочі мали змогу долучитися до збору коштів на ЗСУ. Захисник України Іван Халус додає, що має позивний «Скульптор». Саме на фронті чоловік пообіцяв, що якщо виживе, то зробить у пам’ять про своїх загиблих побратимів та рідної 95-ої бригади пам’ятну скульптуру. Він стримав своє слово – місяць тому в Житомирі з’явилася меморіальна скульптура присвячена 95-ій окремій десантно-штурмовій бригаді.
Щодо меморіальної скульптури присвяченій полеглим воїнам закарпатської 128-ої окремої гірсько-штурмової бригади, то її створенню передувало знайомство Івана Халуса та комісованого після важкого поранення мукачівського захисника Володимира Бряника, який також активно допомагає своїм побратим на фронті. Взимку мукачівець виготовляв буржуйки, а зараз веде збір на антидронову рушницю. Створення скульптури вважає даниною тим, хто поклав своє життя заради Батьківщини.
«Працівники у моїй рідній Верхньо-Коропецькій громаді зібрали майже 6000 тисяч, аби можна було реалізувати наш задум. Багато хто долучився. Я також був на фронті та знаю, що ми воюємо заради нашої з вами свободи. Ціною свого життя. Багатьох вже нема. На кладовище відвезли, три дні та все – забули. Є й такі, що за них взагалі ніхто не згадає, бо у них нікого нема. Тому ми хочемо зробити пам’ятку про всіх воїнів, що загинули», – каже Володимир Бряник.
Основою скульптури стала колода з бука. На ній майстер зобразив емблему 128-ої бригади, тризуб та янгола.
Виготовляли її у декілька етапів: спочатку вирізали, потім обпалювали, аби підсушити дерево та підготувати до шліфування і фарбування.
Готовий виріб планують встановили у музеї 128-ої окремої гірсько-штурмової бригади.
Автори меморіальної скульптури вважають, що таку пам’ятку повинні мати усі бригади.