Способи та поради, як купити криптовалюту в Україні

04 Січня 2023, 09:40
Способи та поради, як купити криптовалюту в Україні 734
Способи та поради, як купити криптовалюту в Україні

За майже 15 років існування такого поняття, як криптовалюта, були тисячі як позитивних, так і негативних думок щодо її купівлі, мільйони питань щодо її надійності та мільярди суперечок щодо можливості заробітку. Проте незважаючи на всі можливі втрати, різкі зміни курсів віртуальних валют та, навіть, негативні коментарі у мережі, криптовалюта залишається дуже популярним варіантом інвестування своїх коштів. І, навіть, останні події у світі - війна не змінили цієї ситуації. Ми знаємо, що з її початком курс найбільш популярної у світі цифрової валюти - Біткоіну дуже сильно впав, і ті, хто не побоявся інвестувати у такий важкий і незрозумілий час, вже встигли досить добре заробити, Адже курс криптовалюти знову зростає та продовжує приємно дивувати інвесторів. Тож у цій статті хотіли б розповісти про те, як купити криптовалюту та дати кілька порад, як це зробити правильно.

Способи купівлі криптовалюти

Існує кілька видів платформ, на яких можна торгувати цифровою валюто або просто інвестувати у неї. Тому перш ніж розбиратися із тим, як купувати криптовалюту, слід вирішити, яку платформу використовувати для інвестування чи торгівлі.

Нижче розповімо про всі існуючі способи купівлі криптовалюти.

Криптовалютна біржа

Криптовалютна біржа, біржа криптовалют або криптобіржа - усе це однакові поняття, які під своєю назвою мають на увазі надійний та зрозумілий сервіс з найбільшим вибором активностей серед усіх інших платформ. Криптобіржі існують двох видів: централізовані (з керуючою компанією у центрі) та децентралізовані (без централізованого управління). Криптобіржі пропонують своїм користувачам не лише інвестувати у цифрову валюту, але й проводити обміни між різними видами валют, у тому числі й фіатами, окрім цього отримувати заробіток на реферальній програмі та стейкінг планах, а також брати участь у різноманітних змаганнях, заробляючи таким чином бонуси у вигляді віртуальних валют або стейбл коінів.

До речі, великою перевагою таких сервісів є те, що крім перерахованих активностей, вони пропонують спеціальне навчання для новачків, які ще не знають, як влаштований криптосвіт та як придбати криптовалюту.

P2P-платформи

P2P-платформи - це криптовалютні сервіси, на яких купівля та продаж криптовалюти відбувається безпосередньо між покупцем та продавцем без втручання третьої особи - посередника. На таких платформах не зберігається валюта, тому тут ні інвестування, ні обмін, ні іншні активності недоступні. Проте P2P- платформи вважаються дуже безпечними сервісами, адже на них ніхто не має доступу до коштів, окрім самих користувачів. Також усі юзери та сама платформа захищені системою ескроу (так називається спеціальний рахунок між покупцем та продавцем для безпечного переведення коштів). Ще однією перевагою платформ P2P є те, що на них доступно використовувати будь-які форми оплати, навіть, банківські чеки.

Проте за правильність транзакцій на цих платформах бере стовідсоткову відповідальність сам користувач. А також недосвідченому користувачу може бути важко розібратися із інтерфейсом платформи. Тут ніхто не буде розжовувати, як надіслати або як отримати криптовалюту.

Онлайн обмінники

Онлайн обмінники прийнято вважати зручним способом для разової купівлі цифрової валюти. Зазвичай інтерфейс сайту онлайн обміннику дуже простий, а сам процес обміну досить схожий на купівлю звичайного фіату з-за допомогою кредитної банківської картки. Проте що стосується безпеки, то це досить спірне питання.

Офлайн обмінники

Офлайн обмінники вважаються супер простим способом, при якому потрібно просто знайти такий обмінник (приміщення схожі на обмінні пункти фіатних валют) та прийти туди з бажаною сумою для обміну, яка може бути як готівкою, так і на вашій кредитній картці. Віддавши фіат з картки або готівку працівники офлайн обміннику на ваш гаманець надішлють криптовалюту. Звичайно, що ви маєте завчасно зробити собі акаунт на платформі з онлайн гаманцем для отримання віртуальної валюти та знати його адресу.

Цей спосіб зручний для тих, хто зовсім немає бажання розбиратися, як купляти криптовалюту. Єдиною проблемою є те, що не в кожному місті та, навіть, не в кожній країні ви зможете знайти такі обмінники, адже ця сфера лише набирає популярність і офлайн обмінники лише нещодавно почали відкриватися по світу.

Посередники

Цей спосіб найбільш простий, але й водночас найбільш складний. З точки зору вивчення світу криптовалюти - все просто: ви знаходите людину, яка гарно розбирається у цій сфері і вона інвестує або торгує замість вас, отримуючи відсотки за свою работу. Проте з точки зори довіри - дуже складно, адже ви маєте повністю довіряти своєму посереднику від персональної інформації до доступів до своїх гаманців, кредитних карток і тд.

Поради, як отримати криптовалюту в Україні швидко та безпечно новачку

Перш за все новачок має зробити собі акаунт на платформі для торгівлі цифровою валютою. І добре, якщо це буде централізована біржа криптовалют. Адже, як ми розповіли вище, саме нею найбільш комфортно користуватися людині без досвіду у криптосфері. Пройшовши всі необхідні етапи перевірки при реєстрації та підтвердженні особистості на такій платформі він матиме можливість ознайомитися з усіма можливими активностями та детальними інструкціями до їх виконання.

Щодо того, як отримати криптовалюту в Україні, то відповідь дуже проста: криптовалюта - це віртуальна валюта, яку фізично не друкують, як будь-яку фіатну валюту. Її використання можливе лише на просторах Інтернету, тому немає значення, в якій частині світу ви будете перебувати, коли вирішите купити криптовалюту, адже це все відбуватиметься через ваш девайс та доступ до Інтернету. Головне - це обрати надійну платформу, якій ви будете довіряти свої кошти та доступ до персональної інформації.

Яким вимогам має відповідати централізована криптобіржа?

Централізована криптобіржа вважається посередником між покупцем та продавцем, який зберігає дані про всі транзакції на платформі, інформацію про всіх зареєстрованих користувачів на платформі та, звичайно, зберігає та оберігає кошти і свої, і користувачів.

Що стосується надійності криптобіржі, то вона має відповідати наступним вимогам:

  1. зберігання більшої частини кошт на холодних гаманцях;
  2. співпрацювання з надійною міжнародною страховою компанією (компаніями);
  3. виконання всіх необхідних процедур для запобігання підтримки терористичних дій та відмиванню коштів.

Саме через зберігання великих сум криптобіржа перш за все має піклуватися про її надійність, адже хакерські атаки, шахраї та бажаючі нажитися - це звичайні явища для будь-якої фінансової платформи, особливо такого високого рівня. Європейська криптобіржа WhiteBIT з українськими корнями є зразком надійності серед криптовалютних бірж усього світу.

Чому можна довіряти свої кошти криптобіржі WhiteBIT?

І кошти, і персональні дані можна зі спокійною душею довіряти централізованій криптобіржі WhiteBIT враховуючи наступну інформацію:

  • По-перше, платформа посідає перші місця у всіх світових рейтингах криптовалютних бірж за надійністю;
  • По-друге на холодних гаманцях зберігається 96% усіх кошт платформи, тобто, навіть зламавши захист й знайшовши доступ до активів біржі (що на 99,9% неможливо), злодії матимуть можливість викрасти не більше 4% усіх коштів біржі;
  • По-третє, кожна адреса проходить AML-перевірку. Тобто, при проведенні транзакції на підозрілу адресу (з підозрілої адреси), вона не буде надіслана або зарахована, поки не буде проведена повна її перевірка.

Звичайно, що користувачеві важлива не лише надійність платформи, але і її функціонал. І біржа WhiteBIT може запропонувати активності на будь-який смак: від простих дій для новачків, наприклад, вкладів коштів під відсотки до маржинальної торгівлі для просунутих користувачів, наприклад, торгівлі криптовалютою з маржинальним плечем. До того ж платформа надає високоякісний сервіс підтримки користувачів, який працює 24/7, швидко та якісно обробляючи запити багатьма шикоровикористованими мовами світу.

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024