Як працює інтернет-аптека: у чому відмінність від традиційної
Першу аптеку в Україні 1728 року відкрив німець Йоган Гейтер. Вона розташовувалась у Києві на Подолі та на той момент була єдиною, де могли купити ліки звичайні жителі міста. На відміну від теперішнього часу, коли аптека є не лише у кожному кварталі, а й в інтернеті. Чим покупка ліків онлайн відрізняється від звичного всім нам способу? Зʼясуємо далі.
Принцип роботи інтернет-аптеки: відмінності та схожості з фізичною точкою
При порівнянні двох форматів продажів – офлайн та онлайн – виділяють такі відмінності:
- Форма взаємодії з клієнтом. Традиційний спосіб передбачає прямий контакт клієнта з провізором, віртуальний – спілкування з фармацевтом через сайт, месенджери, телефон. При цьому, користуючись послугами інтернет-аптеки, покупець не стоїть у чергах і не каже про проблеми зі здоров'ям при сторонніх людях.
- Презентація товару. У звичайній аптеці – це вітрини з лікарськими засобами, в інтернет – каталог, який розбитий на розділи по групах препаратів, що виглядає, наприклад, таким чином https://apteka-ds.com.ua/. Причому можливості віртуальної викладки набагато більші за стандартну вітрину. Це пояснює широкий асортимент онлайн-аптек, що дозволяє придбати ліки та супутні медичні вироби в одному місці, попередньо порівняти ціни та характеристики.
- Форма оплати. При покупці онлайн з подальшою доставкою необхідно сплатити вибрані товари безпосередньо на сайті. Але якщо препарати бронюються або замовляються з умовою, що клієнт забиратиме замовлення в точці видачі, оплату можна зробити на місці готівкою або карткою.
- Графік роботи. Звичайні аптеки здебільшого відкриті у робочі години, нерідко у вихідні дні. Онлайн – доступні 24 години на добу, але обробка заказів ведеться тільки в робочі години.
В іншому робота традиційної та інтернет-аптеки не відрізняються, тому що в основі діяльності лежать загальні принципи.
- Наявність ліцензії, що видається державними органами лише у тому разі, якщо дотримано певних вимог.
- Наявність сертифікатів якості на продукцію підтверджує, що вона пройшла необхідні клінічні випробування на безпеку, стерильність та інші параметри, які допускають її до продажу.
- Асортименти, які можуть бути представлені: лікарськими препаратами, виробами медичного призначення, товарів для здоров'я та краси.
Щоб зробити замовлення в інтернет-аптеці, необхідно:
- Перейти до сайту.
- Ввести в рядку «Пошук» назву препарату.
- Перейти на вибрану сторінку, ознайомитися з описом або інструкцією.
- Натиснути кнопку купити.
- Оформити замовлення у «Кошику».
Якщо покупець знає, який йому потрібен засіб, покупка займає кілька хвилин. Інакше він може не поспішати з вибором і спокійно вивчити доступні варіанти.