Що таке автошрот і чим він може бути корисний?

16 Листопада 2022, 11:20
Що таке автошрот і чим він може бути корисний? 517
Що таке автошрот і чим він може бути корисний?

Шротом у сільському господарстві зветься макуха від сім’я соняшника, з якого віджали олію, тобто найціннішу складову. Дещо схожим за смислом словом є автомобільний шрот – частково розібрані автомобілі, що викинуті на звалище. Здається з них зняли все, що могло бути корисним, але шрот BMW, Mercedes, Audi та інших німецьких авто чомусь дуже інтригує українських автомобілістів, навіть більше, ніж звичайне звалище. Якщо вас цікавить чому, то ця стаття саме для вас.

Що таке шрот?

Мета звалища – акумуляція списаних автомобілів для подальшої їх утилізації. На відміну від звалища, такий спосіб збирання автобрухту, як шрот, має додаткову мету – реалізацію запчастин, які ще можна використати перед тим, як залишки автомобілі підуть на переробку. Шрот дозволяє знайти дешеві б/в запчастини BMW, Volkswagen, Porsche, що є оригінальними та зберігають достатній ресурс для подальшої експлуатації. Оригінальні б/в запчастини часто бувають кращими за нові аналоги, тож існування шроту цілком вигідно як його власнику, так і автомобілістам.

Що можна знайти на шроті?

У західних країнах шроти мають значний рівень організації з комп'ютерними базами наявних запчастин та пакуванням покупки. Останні роки отримали розвиток й українські автошроти, куди в якості донорів потрапляє багато нерозмитнених авто з Європи.

На шроті можна знайти все, що завгодно: двигуни, фари, сидіння, дзеркала і багато чого іншого, до того ж за дуже вигідною ціною. Ціни на запчастини від автодонорів не порівняти із ринковими. Наприклад, фари для Audi, які на ринку коштують приблизно 1200 Євро, тут можна придбати всього за 300, а різні «дрібниці» тут коштують в 10 – 12 разів менше ринкових. Дах на Audi Allroad, наприклад, віддадуть за 30 Євро. За капоти просять приблизно стільки ж (на Audi A4, Audi 80 B4 – не більше 30 Євро, на Volkswagen Golf – 20 Євро).

Продати комплект заднього бокового скла — ціла проблема, тому його зазвичай утилізують. Тобто, якщо він знадобиться – віддадуть майже дарма. Переднє бокове скло реалізується краще: скажімо, для Audi A6 комплект коштує 30 євро.

Особлива цінність такого авторозбірки в тому, що тут можна знайти будь-яку дрібницю, яку складно відшукати в інтернеті або доведеться чекати кілька тижнів у разі доставки. Бачки для рідини гідропідсилювача керма продаються за 5 – 25 євро, ціна ремені безпеки починається від 10 Євро, на оригінальні колісні диски – від 5 до 20 євро за штуку.

Щоб повністю розібрати автомобіль, досвідченому співробітнику автошроту потрібен лише один робочий день і стандартний набір інструментів. Послідовно знімаються всі деталі, потім позиції заносять у прайс-лист, а запчастини систематизують. Загалом на одному автошроті номенклатура деталей сягає близько півмільйона найменувань – і все це може отримати подальше життя!

Коментар
03/12/2023 Субота
02.12.2023
01.12.2023