стрічка

Перехід на зимовий час: коли переводити годинник восени

10 Вересня 2021, 16:13
Перехід на зимовий час: коли переводити годинник восени 782
Перехід на зимовий час: коли переводити годинник восени

Переведення годинників на літній і зимовий час 2021 Україна намагалася скасувати наприкінці цієї зими. Проте Рада не змогла скасувати перехід на літній час – і тепер на українців чекає ще одне переведення годинників у жовтні 2021 року. Цього разу країна повертається на зимовий час.

Коли виконує перехід на зимовий час 2021 Україна, які нюанси варто враховувати й про що важливе пам'ятати – розібрався УНІАН

Коли потрібно переводити годинник у 2021 році

В Україні почали переводити годинник у квітні 1981 року. А в роки незалежності Кабінет міністрів розписав всю процедуру у своїй травневій постанові №509 двадцятип'ятирічної давності.

Як і наказує документ, перехід на зимовий час 2021 пройде в останню неділю жовтня. Стрілки годинника на годину назад повернуться в зазначену ніч (це 31 жовтня 2021) рівно о четвертій годині ночі.

Навіщо переводять годинники в Україні 2021 на зимовий час

Багато вчених відзначає, що сезонне переведення годинників провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, адже воно змінює біологічні ритми людини. Своєю чергою любителі перевести стрілки говорять про економію електроенергії: тобто ділова активність людей як би зсувається на світліший час доби.

Так чи інакше, практика переведення годинників досі зберігається в сотні країн. В той самий час ті ж Штати та Канада переходять на літній час не повністю (низка регіонів там стабільно живе за зимовим часом).

А ось країни Євросоюзу в більшості своїй бажають зберегти постійним літній час. І щоб "київський час" відповідав європейським стандартам (тобто "часовий дисбаланс" не заважав економічним і дипломатичним питанням) Україна і відправила на доопрацювання законопроєкт про скасування літнього часу.

Відтак поки що Україна переводить годинник на зимовий час - і чекає рішення депутатів, чи потрібно буде переводити годинник на літній час у 2022 році.

Коментар
26/09/2021 Субота
25.09.2021
24.09.2021