В Офісі Президента розповіли про плани «Великого будівництва» на 2021 рік

23 Лютого 2021, 10:30
734 Джерело: ОП

Програма президента України «Велике будівництво» у 2021 році бере курс на довгострокові інвестиції в інфраструктуру. Цьогоріч вона буде розширена на такі напрями: доступне іпотечне кредитування та фінансовий лізинг, розбудова регіональних авіахабів, створення державного авіаперевізника, розвиток мережі приміських експресів та швидкісних потягів, ремонт і розбудова доріг та соціальної інфраструктури. Також цього року стартує проєкт «Велика реставрація» культурних пам'яток України. 

Про плани «Великого будівництва» на 2021 рік розповів у понеділок, 22 лютого, на форумі «Україна 30» заступник голови Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко, - інформують на сайті Закарпатської ОДА.

Програма доступного житла

За його словами, нова державна політика у сфері житлового забезпечення буде реалізовуватися через компанію «Укрфінжитло». Іпотека буде доступна на умовах фіксованої ставки 7%, терміном до 30 років із першим внеском 20%. Також передбачено використання інструменту фінансового лізингу на умовах нульового першого внеску та під 5%. Пріоритетними групами для участі у лізинговій програмі стануть військові, медики, педагоги, поліцейські, незахищені верстви населення, внутрішньо переміщені особи.

Державні авіаперевезення та аеропорти

Тимошенко також розповів про плани щодо розбудови мережі регіональних авіахабів та створення державного авіаперевізника. У найближчі роки планується будівництво і оновлення аеропортів Ужгорода, Полтави, Чернівців, Кривого Рогу, Житомиру, Вінниці, Херсоні, Миколаєві, загалом 16 міст. Крім цього, очікується, що ПДВ на внутрішні авіаперевезення буде скасоване. 

«Скасування ПДВ - це важлива тема, адже це допоможе розвиватися українським авіакомпаніям, не тільки державним, а і приватним, і це буде поштовх щодо регіональних рейсів по всій країні», - наголосив заступник голови ОП. 

Освітня інфраструктура

Щодо розбудови соціальної інфраструктури, то завдання на цей рік такі: школи – 95, садочки – 70, стадіони – 80, басейни – 29, приймальні відділення – 177 об'єктів.

Окремо цього року стартує проєкт «Велика реставрація». У планах до 2024 року - реставрувати 150 культурних пам'яток по всій Україні.

Також у планах «Великого будівництва» на 2021 рік – вийти на черговий рекорд, збудувавши і оновивши 6500 км доріг та 245 штучних споруд. 

Найбільший інфраструктурний проєкт 2021 року на Закарпатті

Заступник голови ОП повідомив, що цього року буде пришвидшена робота із створення «Малого Карпатського кола». Цей проєкт має на меті створення комфортних доріг, що з'єднають туристичні центри трьох західних областей – Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської. Таким чином, вже наявні гірськолижні курорти регіону будуть з’єднані з новими (у Славську та Боржаві), будівництво яких стартує цього року. Очікується, що завдяки оновленим напрямкам час у дорозі між курортами займатиме близько 30 хвилин.

«Мале карпатське коло» - це 170 км відремонтованих і 20 км нових доріг. Це покращення інвестиційного клімату гірських регіонів, нові робочі місця, доступні для туристів розташовані тут туристичні родзинки, історико-культурні об'єкти, це, зрештою, надходження до бюджету і покращення іміджу усього Закарпаття! У підсумку він з’єднає найважливіші туристичні центри трьох областей – Пилипець, Ізки, Синевир, Міжгір’я, Шаян аж до кордону з Румунією на Закарпатті із провідними курортами Львівщини (Славське, Сколе, Плай) та Івано-Франківщини (Вигода, Вишків, Буковель).


 

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024