Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На Закарпатті визначились, кого вакцинуватимуть від коронавірусу першочергово

12:00 20.02.2021
243

Першими в області вакцинуватимуть медиків, які працюють безпосередньо із хворими на COVID-19. А робитимуть це мобільні групи, які попередньо пройшли онлайн-навчання у Києві.

Про це 19 лютого 2021 року розповіла головний епідеміолог Закарпаття Вікторія Тимчик під час наради у Закарпатській ОДА.

Наступними на черзі будуть працівники інших відділень та адміністрація медичних закладів. У першу хвилю вакцинації також потрапляють ті, хто перебуває в інтернатних закладах для людей похилого віку та їх працівники.

Що стосується наступних хвиль вакцинації, то до них зможуть потрапити усі охочі, попередньо зареєструвавшись в електронній черзі. Після щеплення кожен отримає документ, що підтверджує цей факт. Чи буде він електронний, чи паперовий наразі вирішується.

У Закарпатській ОДА медики та керівництво області обговорили проблеми, які у ці дні найбільше турбують медичну сферу. Присутні на зустрічі очільник Закарпаття Анатолій Полосков та його перший заступник Мирослав Білецький висловили позицію щодо обов’язковості вакцинації, ретельну підготовку до неї, оскільки саме це, разом із колективним імунітетом, наразі найдієвіші методи боротьби з інфекцією.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Анатолія Пшеничного, ліжковий фонд закладів охорони здоров’я заповнений майже на 62 відсотки. На 70% заповнені реанімаційні відділення лікарень.

Однак ця наповненість у розрізі районів дуже нерівномірна. Саме тому дуже важлива комунікація між медичними закладами, максимальна оптимізація роботи, щоб не виникало ситуацій, коли одна лікарня завантажена на 100%, а інша – на 12%.

Якщо у сусідніх областях існує практика обміну хворими, то у Закарпатті нема можливості перевезти важких хворих у лікарні Львівщини чи Івано-Франківщини. Тому лікарям та медичним закладам області потрібно розраховувати лише на власні сили.Водночас медичним працівникам розповіли про плани вакцинації, а також про те, яким чином буде організований цей процес.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
28 лютого
Вчора
26.02.2021
25.02.2021
24.02.2021
23.02.2021
22.02.2021